spaghetti-1558337

Najprostsze potrawy z innych krajów

Prostota nie zawsze oznacza mało smaczną potrawę. Nie tylko polska kuchnia może być tego przykładem – w końcu np. pierogi nie są żadną skomplikowaną potrawą a smakują każdemu. W kuchniach innych, nawet oddalonych o tysiące kilometrów krajów też możemy zauważyć prostotę. Oto potrawy z innych krajów, które są proste i zarazem smaczne.

Spaghetti

W takim zestawieniu nie może zabraknąć spaghetti! Kto by pomyślał, że makaron z sosem i mięsem zasmakuję milionom osób na całym świecie. Jest to jedna z bardzo prostych potraw, która kiedyś była uważana za potrawę dla osób biednych, a dzisiaj jest jedną z najpopularniejszych w restauracjach na całym świecie.

Pizza

Pizza, podobnie jak spaghetti kiedyś była daniem dla osób biednych – nie zawierała wtedy dużej ilości składników. Dzisiaj też prawie każda pizza składa się jedynie z sosu pomidorowego, sera i ciasta a i tak delektuje się nią bardzo dużo osób. Oczywiście możemy też znaleźć różne skomplikowane pizze, które mogą zawierać nawet kilkadziesiąt składników – ale jest to zdecydowana mniejszość.

Tortilla

Charakterystyczna meksykańska potrawa, rozpoznawalna na całym świecie. Praktycznie w każdym fast foodzie możemy dostać tortille lub jej różne odmiany. Zazwyczaj jest to zwykły placek kukurydziany z warzywami i mięsem, polany sosem i zawinięty. Są też odmiany tortilli z ostrym sosem meksykańskim i mięsem, ale są dużo rzadsze od tej zwykłej. Nieważne jaka tortilla, każda jest prosta i smaczna.

Sushi

Sushi do aż tak prostych dań nie należy, ale patrząc na całą kuchnię japońską to jest ono bardzo proste. Wiele osób się zastanawia – jak można jeść surową rybę z ryżem, a po spróbowaniu sushi zakochuję się w nim i nawet samemu zaczyna je przyrządzać. Sushi jest bardzo smaczne, proste w przygotowaniu i wygląda ekskluzywnie, dzięki czemu zyskało popularność na całym świecie.

Podsumowanie

Te cztery potrawy z innych krajów są proste w przygotowaniu i smaczne, dzięki czemu idealnie nadają się na domówki, przyjęcia lub po prostu na zwykły obiad.

Published by

One thought on “Najprostsze potrawy z innych krajów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *