pexels-photo-675439

Czy lody są zdrowe?

Lody są ulubionym letnim deserem wielu dzieci i dorosłych. Skutecznie orzeźwiają oraz ochładzają w upalne letnie dni. Kochamy się nimi zajadać w ilościach olbrzymich, jednak nie zwracamy uwagi na to że lody w dużych ilościach są dla nas szkodliwe, zresztą jak każda słodycz, którą jemy w dużej ilości. Czy jeżeli prowadzimy zdrowy tryb życia to w ogóle możemy jeść lody? Zapraszam do tego wpisu!

Najważniejsze przy jedzeniu lodów i innych słodyczy – umiar

Wszystko jest dla ludzi, tak samo słodycze. Jeżeli jemy lody z umiarem to nie zaszkodzą one naszemu organizmowi. Ewentualne problemy pojawią się wtedy, gdy lody będziemy jeść cały czas w dużych ilościach – lub zastąpimy normalne posiłki lodami. Pamiętajcie – słodycze mają być pysznym deserem który ma nam umilić dzień, a nie głównym punktem programu, na który cały czas mamy ochotę. Jeżeli chcemy jeść więcej słodyczy, to warto jest zacząć prowadzić aktywny tryb życia, gdyż przyśpieszy to nasz metabolizm, w efekcie czego będziemy mogli spalać więcej kalorii.

Zwracaj uwagę jakie lody kupujesz

Reguła jest prosta – im dłuższa lista składników tym lody są dla nas mniej zdrowe – sprawdza się w większości przypadków. Najlepiej jest jeść lody jak najbardziej naturalne, gdyż jest to dla nas po prostu najzdrowsze. Warto jest też spróbować zrobić lody samemu – jest to ciekawa opcja, i zdecydowanie dużo smaczniejsza niż lody sklepowe – ale też wymaga to trochę czasu, odpowiednich składników oraz umiejętności kulinarnych.

Daty ważności oraz gdzie kupować

Jeżeli kupujemy lody to zawsze sprawdzajmy datę ważności – bardzo łatwo jest natrafić na przeterminowane lody. Nie polecam też kupowania lodów w sklepach osiedlowych, gdy nie mamy pewności że są świeże. Bardzo łatwo jest natrafić na loda, który był już kiedyś rozmrażany – a stąd droga do chorób oraz zatrucia jest bardzo prosta. Lody kupujmy tylko w zaufanych sklepach, najlepiej marketach – co prawda szansa jest mała, ale nadal występuje, a lepiej zapobiegać niż leczyć.

Published by

2 thoughts on “Czy lody są zdrowe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *